gleznotaja

Inita Sabanska

Informācija par autoru

“Kopš agras bērnības man bija svarīgi uz baltas papīra lapas attēlot to, ko es redzu vai ko jūtu. Tā bija mana otrā pasaule, kuru varēju radīt pati ar krāsu un līniju palīdzību, ” tā raksta Inita Sabanska.

1994.g. LU ieguvusi maģistra grādu Filoloģijā. Studējot viņa paralēli apmeklēja vakara kursus  glezniecībā. Savu pirmo personālizstādi sarīkoja 1993.g. Tagad māksliniece ņem līdzdalību dažādos starptautiskos mākslas konkursos . 2019.g. starptautiskā mākslas žūrija Francijā piešķīra Žak -Arman Akouna mākslas reitingu sertifikātu un Inita tika iekļauta tā katalogos un saitos.
Emocionālā izteiksmes forma Initas Sabanskas gleznās ir primārā. Viņai nav svarīgs reālistiks attēlojums. Gadiem ejot tika izstrādāts  savs rokraksts, kas ir emocionāli piepildīts. Tā ir enerģētiskā cīņa diapazonā no ekspresīvas nesamierināšanās ar mērenību, līdz meditatīvai impresionistiskai noskaņai. Sākotnēji nesaprotamie darbi ,vērīgāk tajos ielūkojoties, paver dažādus tēlus, ainavas un siluetus. Initas gleznās skatītājs var ieraudzīt savus tēlus un būt līdzdalīgs gleznas interpretācijā.

Grozs ir tukšs