fbpx

Inese Dzerkale

Informācija par autoru

Dzīvoju Rīgā (dzimusi Līvānos), strādāju par angļu valodas skolotāju Emīla Dārziņa mūzikas skolā.

Gleznoju aptuveni gadu. 2021.g. pavasarī bija izstāde – Nosaukums: Iedvesmas skaņas, Iedvesmas krāsas, Krāsu gaismā, Gaismas iedvesma, Krāsu noskaņās. (15.03.2021-15.04.2021; 17.04- 30.04.2021. J.Graubiņa MMS , Līvāni; Jersikas kultūras nams). Darbi pārsvarā izpildīti eļļas tehnikā. Ainavas,  portreti, klusā daba.

Dzimusi esmu (1982.gadā 11. aprīlī) Līvānos, tāpat kā mans vecākais brālis Māris un abi vecāki Jeļena un Aivars. Savas skolas gaitas sāku Līvānu 2. vidusskolā, gan pabeidzu 1. vidusskolu (2000. gadā , tobrīd Līvānu ģimnāziju). Uzreiz pēc skolas pārcēlos uz Rīgu, kur turpināju padziļināti mācīties angļu valodu, studējot Ekonomikas un kultūras augstskolā tulkošanas fakultātē. Pēc izglītības iegūšanas sāku izjust aicinājumu strādāt ar bērniem. Nu jau sešus gadus pasniedzu angļu valodu Emīla Dārziņa mūzikas skolā, kurā arī mācās mans dēls Edvīns, apgūstot trombona specialitāti. Strādājot ar radošiem, talantīgiem audzēkņiem un kolēģiem iedvesmas netrūkst. Klausoties mūziku, vērojot skaistu dabu un cilvēku emocijas parādījās vēlme izpaust savu iekšējo pasauli. Kādreiz neilgu laiku esmu apmeklējusi Līvānu mākslas skolas nodarbības, toties izlēmu mācīties angļu valodu.

Gleznot sāku pavisam nesen, apmēram pusgadu. Paņemot otu rokās, aizmirstu par visu, pievēršoties tikai savai iekšējai pasaulei un izjūtām. Man ir daudz ideju nākotnei, ko apgūt un parādīt citiem. Man patīk gleznot ainavas, ziedus un īpaši portretus, jo manuprāt, tieši cilvēka daba ir tik neizsmeļama, tik sarežģīta un tik ļoti dziļa ar savām emocijām un pārdzīvojumiem.

Glezniecība ir pieejama māksla, gan bērns, gan pieaugušais to ir spējīgs saprast un izjust, tāpēc tā ir tik ļoti vērtīga.

Grozs ir tukšs