fbpx

Ērika Kumerova

Informācija par autoru

MĀKSLINIECE ĒRIKA KUMEROVA

Dzimusi 1973. Gadā  Rīgā. Pabeigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, 1993. gadā Ērika iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā Keramikas nodaļā. Studējot Mākslas akadēmijas 3. kursā (1996), Ērika veiksmīgi startēja izstādē – konkursā un kļuva par Humboldta Universitātes stipendijas laureāti, kas pavēra iespēju gadu praktizēties vizuālajā mākslā Kalifornijā ASV. Amerikas profesoru uzmanību piesaistīja mākslinieces neordinārais formas un faktūras savienojums viņas keramikas darbos. Par visintensīvāko pieredzi māksliniece atzīst Arkatas studentu pilsētiņā Kalifornijā pavadīto laiku, radošo darbošanos un divas tur veidotās izstādes – „Redwood art association” Jurikā kopā ar ASV kolēģiem un „Parking only for latvians” Arkatā kopā ar Latvijas kolēģiem.

1999.gadā, atgriezusies Latvijā, Ērika ieguva LMA bakalaura grādu un turpmāk ir piedalījusies nozīmīgākajās keramiķu izstādēs. Aizrobežu Mākslas muzejā „Zudušo laiku meklējot”(1999) mākslinieces porcelānā veidotie pulksteņi ar grafiskiem zīmējumiem skaudri uzrunāja skatītājus, stāstot par laika struktūru. Viens no saistošākajiem un tehniski sarežģītākajiem projektiem, kurā Kumerova piedalījusies, ir lielformāta šamota skulptūru simpozijs Līvānu stikla fabrikā (2000), kurā radītais darbs „Trešā acs” šobrīd grezno Latvijas vēstniecības pagalmu Vācijā. Kopš 2002.gada Ērika strādājusi par dizaineri, darbojusies ciešā saistībā ar topošo arhitektūras projektu interjeriem.

Taču kopš 2010.gada māksliniece ir pilnībā nodevusies tikai glezniecībai. Ir sarīkotas 8 personālizstādes un ņemta dalība 30 grupu izstādēs Latvijā un Lietuvā. Ērika ir regulāra starptautisko jūru ainavu izstāžu “Marina” dalībniece. Piedalījusies trijos nozīmīgos “Octobus” rīkotajos projektos 2011. un 2013. gadā, kā arī Latvijas Mākslinieku savienības organizētajās ikgadējās izstādēs.

  1. gadā Ērikas darbi guva ievērību Latvijas Baleta festivāla ietvaros noritējušajā izstādē “Veltījums dejai”. Operas svētkos Siguldā skatītājus priecēja mākslinieces darbs “Karmenas tēls” izstādē “Karmena”.

Gleznotāja ir aktīva plenēru dalībniece, dabas studijas ir neatņemama darba ikdiena vasaras sezonā. Tādā veidā gūtā pieredze bagātina un padziļina arī intuitīvi komponētos darbus.

Ērikas Kumerovas gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Somijā, Krievijā, Ukrainā, Norvēģijā, Anglijā, ASV. Gleznotāja ir Jūrmalas Mākslinieku biedrības biedre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

 

Grozs ir tukšs