fbpx

Margita Grietēna

Informācija par autoru

Dzimusi 1971.gadā Cēsīs.

Līdz 1991. gadam dzīvoja un mācījās Vidzemē, Naukšēnu pamatskolā, netālu no Rūjienas. Beigusi Naukšēnu Profesionāli tehnisko vidusskolu.
Sākumskolā gāju zīmēšanas pulciņā. Ar darbiem piedalījāmies izstādē. Atceros, ka kāda manis zīmēta ainava ilgāku laiku pēc tam stāvēja goda vietā skolā pie sienas. Vēl no skolas atceros kādu notikumu, par kuru man tolaik smiekli nenāca. Armijas dienā mums zīmēšanas skolotāja lika zīmēt kaut ko par uzvaras tēmu. Uzzīmēju tanku ar kāškrustu. Ļoti sīki, kārtīgu un rūpīgu darbu ieliku. Rezultātā saņēmu bārienu un vieninieku zīmēšanā. Tā parasta zīmēšanas stunda man pārvērtās politiskā audzināšanā.

1996. gadā absolvēju Liepājas Pedagoģisko augstskolu, iegūstot sākumskolas, vizuālās mākslas un tehniskās grafikas skolotājas diplomu.
Šajā periodā zīmēšanu un gleznošanu apguvu pie skolotājas Intas Klāsones, bet akvareli un zīmēšanu pie pasniedzēja Andra Millera.
Profesionālās darba gaitas uzsāku uzreiz pēc skolas beigšanas un līdz 2002.gadam biju zīmēšanas skolotāja Rūjienā.
Man patika ar bērniem piedalīties dažādos konkursos un izstādēs. Bija medaļas, apbalvojumi un dāvanas.
Vienu izstādi sarīkojām Rūjienas vēstures muzejā no tās palicis izgriezums no “Rūjienas vēstneša”. Izstādes nosaukums bija ”Joprojām zied tulpes”. Ziedu tēma gleznās man vienmēr bijusi mīļa.
Esmu centusies tālāk pilnveidoties un izglītoties arī pēc skolu beigšanas.

1999.gadā ar izcilu novērtējumu pabeidzu 12.mēnešu tālmācības kursus interjera dizainā. Pēc tiem vairākkārt esmu dekorējusi skatlogus.
2000.gadā apmeklēju kursus “Papīrmāksla un veidošanas māksla” Latvijas bērnu kultūras atbalsta fondā.
2001.gadā apmeklēju Trīs krāsas mākslas izglītības centra semināru, kurā katra nodarbība bija veltīta kādai no tēmām – akvarelis, jūgendstils, dabas gleznojumi.
2002.Latvijas vispārizglītojošo skolu mākslas pedagogu asociācijā mācījos “Dažādas grafikas izmantošanas tehnikas”. Ar to nedaudz sasaucas 2008.gadā Ogres izglītības centrā apgūtais nodarbībās “Digitālais foto un fotografika”.
2016.gadā Ikšķiles tautas namā kopā ar Kitiju Grīnšteinu izveidojām eļļas mākslas darbu izstādi “Svētki krāsās”.
No 2014. gada visu savu brīvo laiku veltu eļļas glezniecībai. Tas man sagādā lielu prieku. Patstāvīgi viens pēc otra top mani mākslas darbi – eļļas gleznas.

Grozs ir tukšs