fbpx

Anita Karpinska

Informācija par autoru

Anita Karpinska

Anita Karpinska, multimāksliniece, kas pēta saikni starp simbolismu, stāstniecību un eksistenci. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā vizuālajā komunikācijā, mākslinieces darbība aptver dažādas formas, sākot no iesaistošām izstādēm kā “Mēness Dievs” līdz starptautiskiem projektiem, kas izaicina normas, Anita ir dinamiska māksliniece, kuras darbs vizuālajā komunikācijā pārkāpj robežas. Ar izglītību, kas aptver gan Latviju, gan Portugāli, Karpinskas mākslinieciskais ceļojums ir iezīmēts ar neatlaidīgu inovāciju un izteiksmes meklējumu.

 Karpinskas mākslinieciskā pētniecība ietver dažādas mākslas izpausmes formas, tai skaitā gleznas, plakātus, video, instalācijas un grafikas dizainu. Viņas radošais spēks izpaužas darbu klāstā, ko reprezentē gan solo, gan grupu izstādes. Starp tām viņas dalība izstādēs kā “The Anatomist: Factory of Human Body” un “Ja/Neatkarība” liecina par viņas spēju iesaistīties dažādās tēmās, veidojot stāstus, kas intriģē un rosina pārdomas. Piedalījusies izstādēs gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs.

Atzīšana, ko viņa saņēmusi LAHTI plakātu triennālē 2014. gadā un Young painters prize, daudz ko stāsta par viņas māksliniecisko ieguldījumu kvalitāti un nozīmi. Viņas apņēmība ir vēl redzama, saņemot godalgas vairākos dizaina un mākslas konkursos.

Karpinskas daiļrade izplešās ārpus tradicionālajām mākslas telpu robežām. Viņas darbi atrodami kolekcijās, piemēram, Lahti Mākslas muzejā Somijā un Nīderlandē esošajā Jān Van Rooija “Jeroen Bosch huis” muzeja kolekcijā, un katalogos:

“Apzīmētājs”, 2016. Riga, Latvia

“White page” 2014. Latvia, Lithuania, Estonia

“Lahti Poster Triennial” 2014. Finland

“Tikko būs”, 2011. Riga, Latvia

“Young Painters Prize”, 2011. Vilnius.

Mākslinieces piedalīšanās dažādaos mākslas un dizaina konkursos, sākot no Adobe Design Achievement Award Losandželosā līdz Golden Hammer uzvarai, liecina par viņas daudzpusību un radošo elastību dažādās mākslas.

Anita Karpinskas mākslinieciskais ceļojums nav ierobežots ģeogrāfiskām robežām; tas ir apliecinājums vizuālās valodas vispārējai dabai. Ar saviem darbiem viņa ielūdz skatītājus doties vizuālā ceļojumā, veicinot introspekciju un dziļāku saikni ar cilvēka pieredzes nišām.

Grozs ir tukšs